Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Serwisowanie w ASO – czy warto?

28 maja 2020 Material zewnetrzny 2 komentarze

[REKLAMA]

W autoryzowanym centrum serwisowym czy u lokalnego mechanika? Wielu właścicieli samochodów stoi przed takim dylematem. Wizyta w zwykłym warsztacie z reguły wychodzi taniej, ale często za niską ceną kryje się wątpliwa jakość świadczonych usług. Natomiast ASO Mercedes zatrudnia tylko wykwalifikowanych pracowników, którzy mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt oraz narzędzia. Działa on według wytycznych producenta, co przekłada się również na standard obsługi klienta. Gdzie zatem należy oddać samochód? Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, czy serwisowanie pojazdu w autoryzowanym warsztacie jest opłacalne. Zapraszamy!

Kiedy warto serwisować auto w ASO?

Istnieje wiele korzyści z serwisowania lub naprawy samochodu przez autoryzowaną stację obsługi. Przede wszystkim zyskujesz większe bezpieczeństwo i pewność, że gwarancja nowego auta zostanie zachowana. Stacje działające pod znanym logo używają tylko wysokiej jakości komponentów i części certyfikowanych przez samych producentów pojazdów.

Mechanicy z ASO mają również dostęp do najnowocześniejszego sprzętu, technologii oraz narzędzi, których często małe, niezależne warsztaty nie posiadają. Dlatego lokalne firmy przeważnie nie chcą wykonywać napraw gwarancyjnych, a jeśli już podejmą się takich czynności, to istnieje pewne ryzyko, że nie zrobią tego zgodnie z wytycznymi koncernów motoryzacyjnych.

Opłacalna decyzja

Często podawanym argumentem przemawiającym za tym, żeby samochód naprawiać u znajomego mechanika, jest koszt usługi. Jednak za rzekomo niską ceną mogą kryć się gorszej jakości części zamienne lub nieprofesjonalny serwis. Nieprawidłowo przeprowadzone prace przy użyciu tanich zamienników mogą skutkować tym, że wkrótce będziesz musiał ponownie zaprowadzić samochód do warsztatu, co będzie wiązało się z dodatkowym wydatkiem.

Ponadto korzystanie z usług ASO ma także pozytywny wpływ na późniejszą wartość sprzedaży pojazdu. Potencjalni nabywcy z pewnością wolą widzieć w książce serwisowej pieczęć znanego dealera niż nazwę lokalnego warsztatu. Dlatego pieniądze, które zostały wydane na profesjonalną naprawę samochodu, można traktować jako inwestycję, która zaprocentuje w przyszłości.

Wysoki standard obsługi

W ASO opłaca się serwisować zarówno nowe, jak i używane auta. Autoryzowany punkt ściśle przestrzega wytycznych producenta, co przekłada się na pełen profesjonalizm i jakość obsługi. Kierowca, oddając samochód do warsztatu, traktowany jest z należytym szacunkiem i powagą. Jest on dokładnie informowany o występujących usterkach oraz zna całkowite koszty naprawy. Może również skorzystać z auta zastępczego na czas wykonywania usługi.

Stacje ASO zatrudniają tylko wykwalifikowanych pracowników, którzy przechodzą regularne szkolenia, dzięki czemu mogą się oni podjąć wykonania usługi zarówno w nowych, jak i starszych autach. Szczególnie współcześnie produkowane pojazdy mają zaawansowane systemy elektroniczne oraz skomplikowane układy paliwowe, z których naprawą lokalny warsztat raczej sobie nie poradzi. Jeśli natomiast udasz się do autoryzowanego serwisu, możesz mieć pewność, że Twój problem będzie rozwiązany, a na wykonaną usługę otrzymasz gwarancje.

Oryginalne części 

Mechanicy samochodowi pracujący w autoryzowanym serwisie mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt diagnostyczny, narzędzia, a do napraw używają tylko oryginalnych części. Wysokiej jakości podzespoły odznaczają się dłuższą żywotność niż tanie zamienniki, co przekłada się w przyszłości na mniejszą awaryjność pojazdu. Po zrealizowaniu usługi uszkodzony układ samochodu odzyskuje dawne parametry. Solidnie wykonana naprawa to również większe bezpieczeństwo na drodze i komfort prowadzenia samochodu. 

#ASO#serwis

Previous Post

Next Post

Comments

 1. Tomson
  4 czerwca 2020 - 16:10

  No nie wiem, czy po autoryzowanym serwisie jest mniejsza awaryjność. Mam z tym bardzo różne doświadczenia.
  Pozdro!

 2. Wojtek
  29 czerwca 2020 - 16:23

  Bardzo ciekawy artykuł. Też uważam, że warto serwisować samochody w ASO. Zachęcające jest to, że mechanicy samochodowi pracują w autoryzowanym serwisie, gdzie jest dostępny nowoczesny sprzęt diagnostyczny jest dużym plusem!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *