Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Rozważasz zakup elektrycznego samochodu? Ładowanie nie stanowi problemu!

7 października 2022 AutoFanatyk 0 Comments

[REKLAMA]

Dbanie o środowisko naturalne wymaga podejmowania konkretnych kroków. Mowa nie tylko o ograniczaniu emisji dwutlenku węgla z systemów ogrzewania domu. Rezygnacja z samochodu napędzanego tradycyjnymi paliwami również ma kolosalne znaczenie. Trudno się zatem dziwić, że coraz większą popularnością cieszą się samochody elektryczne. Możliwe zresztą, że w przyszłości prawo nakaże nam wszystkim przesiąść się do „elektryków”. Producenci pojazdów już teraz powoli odchodzą od tradycyjnych modeli na rzecz nowoczesnych samochodów na baterie elektryczne.

Jednak żebyśmy mogli bezproblemowo przemieszczać się w ten sposób z miejsca na miejsce, potrzebne są nie tylko same auta, ale także wysokiej klasy stacje ładowania samochodów elektrycznych. Tego typu infrastruktura stała się elementem wielu krajobrazów. Stacje ładowania umożliwiają nam naładowanie akumulatora przed krótszą bądź dłuższą podróżą.

Stacja do ładowania samochodów elektrycznych we własnym domu

Naładować samochodową baterię możemy nie tylko na parkingu, stacji benzynowej czy na terenie niektórych firm. Okazuje się, że tego typu rozwiązania dostępne są także w przypadku prywatnych posesji. Każdy użytkownik elektrycznego auta może zamontować we własnym domu urządzenie umożliwiające uzupełnienie energii w akumulatorze. Bez wątpienia jest to bardzo komfortowe rozwiązanie. Pozwala w dowolnym momencie naładować pojazd, by był on w pełni przygotowany do jazdy. Zasada funkcjonowania tego rodzaju sprzętu jest całkiem prosta. Samochód ładuje się przez podłączenie do prądu, tak samo jak telefon czy laptop. Wcale nie trzeba być obecnym na miejscu w trakcie tego procesu. Można pozostawić auto podłączone do stacji i zająć się innymi obowiązkami. Oczywiście cały proces może być w dowolnym momencie wstrzymany oraz kontynuowany. Obsługa domowej stacji jest niezwykle intuicyjna i łatwa.

Zaawansowane stacje dopasowane do różnych potrzeb

Nieco inaczej wygląda sytuacja ze stacjami ładowania przeznaczonymi do użytkowania w miejscach publicznych. Mowa tutaj o wspomnianych już parkingach, ale także hotelach, siedzibach firm czy osiedlach mieszkaniowych. Wykorzystywane tam urządzenia są bardziej rozbudowane i zapewniają też większą liczbę możliwości. Jakich? Takich, które pozwalają na skuteczne zarządzanie, monitorowanie oraz udostępnianie stacji kierowcom. Nowoczesna stacja do ładowania samochodów elektrycznych przeznaczona do użytku w miejscach publicznych daje np. możliwość pomiaru energii, przesyłania danych umożliwiających udostępnienie urządzenia osobie z uprawnieniami, tworzenia raportów czy zdalnego monitoringu oraz eksploatacji.

By w ten sposób naładować samochód, zazwyczaj będziemy potrzebować specjalnego klucza lub karty. Nie ma jednak problemu ze zmianą ustawień tak, by każdy miał możliwość skorzystania z usług. Zakres dostępnych funkcji jest zresztą dużo szerszy. Zarządzający mają możliwość śledzenia kosztów, monitorowania i ustalania poziomu poboru energii czy rozliczania użytkowników. Z całą pewnością pozwala to na optymalne wykorzystanie tego typu rozwiązania i ułatwia korzystanie z niego właścicielom samochodów elektrycznych.

Wysoka jakość stacji to podstawa

Wiadomo, że stacje ładowania, z których korzystać muszą wszyscy właściciele aut elektrycznych, bardzo często zlokalizowane są pod gołym niebem. Oczywiście zdarzają się wyjątki (np. domowe stacje w prywatnym garażu), ale na ogół urządzenia te są narażone na szkodliwe działanie rozmaitych czynników zewnętrznych. Dlatego ładowarki EV powinny być wykonane z wysokiej jakości surowców. W ten sposób będą mogły być skutecznie zabezpieczone przed potencjalnymi uszkodzeniami. Ma to znaczenie zarówno dla zarządcy sprzętu, jak i użytkowników stacji. Na szczęście sprawdzeni i renomowani producenci stawiają przede wszystkim na jakość, umożliwiając nam tym samym bezproblemowe korzystanie z publicznych stacji.

#samochód elektryczny

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *