Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Renault Megane – czy warto kupić ten samochód?

29 sierpnia 2019 Material zewnetrzny 3 komentarze

[REKLAMA]

Renault Megane to model samochodu charakteryzujący się stylowym wyglądem, dobrym wyposażeniem i silnikiem. Jakie inne zalety posiada to auto? Czy ma również wady? Poniżej znajduje się krótka recenzja Renault Megane. Sprawdź, czy warto kupić ten samochód.

 1. Renault Megane recenzja
 2. Salony Renault Kraków, czyli gdzie kupić auto

Renault Megane recenzja

Model Megane od Renault wypuszczono na rynek w 1995 roku. Od tego czasu regularnie powstają kolejne edycje i coraz nowsze modele tego samochodu, które stale cieszą się dużym zainteresowaniem odbiorców. To kompaktowe auto cechuje się wysokimi standardami w zakresie bezpieczeństwa, bogatego wyposażenia oraz zapewnianego komfortu. Jest dostępny w wersji hatchback, a także coupe-cabrio, kombi i sedan, które nabyć lub zamówić można w dowolnym salonie ASO Renault Kraków. Dwie ostatnie wersje mogą się poszczycić sporymi bagażnikami o pojemności aż 520/1600 l (kombi) lub 520 l (sedan). Megane jest popularny przede wszystkim ze względu na oryginalne nadwozie oraz wysoki poziom wykończenia. Ponadto zapewnia świetny komfort jazdy i ponadprzeciętny poziom bezpieczeństwa, co jest szczególnie widoczne w najnowszych wersjach, oferowanych przez salony Renault w Krakowie. Megane II jest pierwszych kompaktowym autem, który w niezależnych testach zderzeniowych Euro NCAP uzyskał najwyższą notę, czyli 5 gwiazdek. Samochody te zostały również wyposażone w udane i oszczędne silniki.

Aby recenzja Renault Megane była pełna, należy również wspomnieć o tym, że bywają awaryjne, co podwyższa koszty eksploatacji. Części zamienne są jednak dosyć tanie, a przy tym łatwo dostępne (również jako tanie zamienniki).

Salony Renault Kraków, czyli gdzie kupić auto

Na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta samochodów marki Renault, zarówno nowych, jak też używanych. Oba rodzaje owych aut mają swe zalety i wady. Przede wszystkim kupując „nówkę” z salonu ASO Renault w Krakowie, mamy pewność, że jest ona nieużywana i bez żadnych wad. W przypadku jakichkolwiek ewentualnych usterek czy awarii, które wydarzą się w ciągu kilku pierwszych lat użytkowania, zostaną one naprawione bezpłatnie, na mocy obowiązującej gwarancji. Nowe auto wyklucza również konieczność wymiany oleju, filtrów i rozrządu, jak zazwyczaj ma to miejsce w przypadku nabycia modelu używanego. Minusem nowych pojazdów jest niestety zazwyczaj ich wysoka cena, przez co dla wielu osób marzenia o zakupie nowego samochodu są nie do zrealizowania. Warto jednakże przy tym wspomnieć, że salony samochodowe oferują zwykle szereg promocji, a także różnych sposobów finansowania (korzystne raty czy leasing), dzięki czemu można kupić nowe auto bez konieczności wydawania jednorazowo bardzo wysokich kwot pieniędzy.

#Megane#Renault

Previous Post

Next Post

Comments

 1. Renia
  29 sierpnia 2019 - 13:26

  Mam z Meganką bardzo miłe wspomnienia. Przejechałam nią całą Polskę i pół Europy. Nigdy nie zawiodła.

 2. Wczasowicz
  26 września 2019 - 11:39

  Renault czyli Re-nówka, samochód, który kojarzy mi się z czymś nowatorskim i patrząc na Megane muszę przyznać, że jego wygląd budzi podziw. To już nie bryła lecz pewne dzieło sztuki wynikające z wyobraźni konstruktora. Tylko szkoda, że My tutaj nad Wisłą nie potrafimy robić czegoś równie podobnego. Odstajemy do reszty świata i ten samochód tylko mi o tym przypomina.

 3. Artur
  22 października 2019 - 20:07

  Fajny blog, sam miałem meganke i nie mam się czego do niej uczepić, ale to może przez przywiązanie:). Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *