Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Passat – limuzyna dla wymagających

25 września 2017 AutoFanatyk 2 komentarze

[REKLAMA]

Pomimo tego, że koncern Volkswagen w ostatnim czasie przeżywa spore problemy związane z manipulowaniem wynikami emisji spalin swoich samochodów z silnikami diesla, to jednak wciąż pozostaje niekwestionowanym liderem pod względem sprzedaży oraz zadowolenia użytkowników. Co prawda z wielu stron da się usłyszeć głosy o tym, że trwałość najnowszych modeli pozostawia wiele do życzenia w stosunku chociażby do legendarnych modeli z silnikiem 1.9TDI, to wciąż są to dobre samochody. Skupmy się jednak na limuzynie dla wymagających – Volkswagenie Passacie.

Zanim przejdziemy do dalszych rozważań związanych z najnowszą generacją Volkswagena Passata, to należy sobie uświadomić, że jest to zaledwie samochód klasy średniej, który aspiruje jednak do klasy wyższej ze względu na swoje bogate wyposażenie oraz wręcz rewelacyjny stosunek ceny do oferowanej jakości. Pomimo jednak tego, że Volkswagen Passat dostępny jest na rynku w ciągłej sprzedaży od 1973 roku, to współczesne modele ósmej generacji niewiele wspólnego mają z pierwszą generacją. Wystarczy tutaj wskazać chociażby na to, że przez osiem generacji Volkswagen Passat urósł z długości 4,2 metra do długości aż 4,76 metra, co przełożyło się na przestrzeń dostępną dla użytkowników.

Co na wyposażeniu Volkswagena Passata limuzyny?

Współczesny VW Passat limuzyna oferuje bardzo bogate wyposażenie skutkujące tym, że na pierwszy rzut oka można go pomylić ze znacznie droższymi markami i modelami – już w podstawowej wersji znajdziemy takie systemy jak ABS, ESP z ASR czy system MSR. Producent dorzuca do tego również system monitorujący ciśnienie w oponach, liczne poduszki powietrzne, pełne elektryczne sterowanie szybami, światła do jazdy dziennej czy nawet system monitorujący zmęczenie kierowcy. Bogatsze wersje wyposażenia nowego Passata obejmują również między innymi wyświetlacz HUD, elektryczną roletę przeciwsłoneczną tylnej szyby, wentylowane przednie fotele czy system rozpoznawania znaków drogowych. Wszystko to sprawia, że Volkswagen Passat limuzyna jest obecnie jednym z najchętniej kupowanych nowych samochodów – jest to limuzyna za bardzo rozsądne pieniądze (podstawowe modele rozpoczynają się od około dziewięćdziesięciu tysięcy złotych).

Ze względu na zbliżający się koniec roku można spodziewać się wielu atrakcyjnych promocji i wyprzedaży w salonach marki Volkswagen – w tym również atrakcyjnych pakietów wyposażenia poniżej ich standardowej ceny.

VW Passat Limuzyna

Podsumowując, pomimo licznych sporów na tego, czy nowego Volkswagena Passata można zaliczyć do aut kategorii wyższej, to jednak z pewnością jest to limuzyna oferująca ponadprzeciętny luksus i jakość wykończenia – tak podzespołów mechanicznych, jak i spasowania wnętrza. Jak będzie jednak wyglądała przyszłość marki i modelu Volkswagen? Nic nie wskazuje na to, aby marka planowała zaprzestać produkcji nowego Passata – już zdążyła zapowiedzieć premierę dziewiątej generacji modelu na rok 2019. Czy będzie ona jednak tak samo konkurencyjna na rynku pierwotnym jak ósma generacja? Czas pokaże.

#ASR#limuzyna#MSR#Passat#Volkswagen

Previous Post

Next Post

Comments

  1. zarobki11
    23 lutego 2018 - 12:14

    Passat to zawsze była klasa. Choć za Volkswagen nie przepadam.

  2. superparts.pl
    31 sierpnia 2018 - 17:41

    Chyba najbardziej kultowy pojazd;)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *