Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Jak znakować części samochodowe? Poradnik dla producentów

30 stycznia 2024 AutoFanatyk 0 Comments

[REKLAMA]

Prowadzisz zakład produkcyjny części do samochodów? Jesteś wytwórcą rozbudowanego asortymentu komponentów, które wymagają odpowiedniej organizacji i oznakowania? Poznaj najważniejsze zalety etykiet samoprzylepnych, jakie szczególnie często goszczą u producentów z branży motoryzacyjnej. Z niniejszego poradnika dowiesz się, jak efektywnie i tanio oznaczyć wielotysięczną partię wyrobów o specjalistycznym przeznaczeniu. Zapraszamy do lektury!

Technologie znakowania w przemyśle samochodowym

Czy zdajesz sobie sprawę, jak wiele zależy od wdrożenia czytelnych i jasnych elementów znakujących? Jeśli zdążyłeś przestudiować obowiązujące regulacje prawne, z pewnością rozumiesz wagę tego zagadnienia. Producent etykiet samoprzylepnych dla branży motoryzacyjnej musi sprostać licznym wyzwaniom natury technicznej. Zanim zdecydujesz się na konkretne rozwiązanie, dokonaj własnej analizy dostępnych opcji i podejmij świadomą decyzję. Podpowiadamy, które technologie są wykorzystywane najczęściej.

Różnicowanie systemów znakujących części samochodowe warto rozpocząć od opisania rozmaitych rodzajów tuszu. Przed Tobą rozciągają się różnorodne technologie nanoszenia grafiki. Pamiętaj, że etykiety samoprzylepne nader często muszą sprostać niekorzystnym warunkom atmosferycznym. Proces logistyczny w przypadku części samochodowych obfituje w trudne czynniki, które szybko doprowadzą do zniszczenia niewłaściwych oznaczeń.

Kluczowym składnikiem etykietowania u producentów podzespołów samochodowych są specjalne tusze pigmentowe typu ink jet. Ich podwyższona odporność na blaknięcie, ścieranie i zamoczenie sprawia, że idealnie sprawdzają się w na wszystkich etapach przygotowania produktu do sprzedaży. Etykiety samoprzylepne warto dodatkowo zabezpieczyć za pomocą laminatu. Ta metoda znakowania jest niezastąpiona w zakładach wytwarzających duże części (np. prefabrykowane komponenty karoserii).

Jakie rodzaje etykiet sprawdzają się w branży motoryzacyjnej?

Chcesz poznać najczęściej spotykane rodzaje oznaczeń na wyrobach motoryzacyjnych? Producenci etykiet samoprzylepnych opracowali wiele rozwiązań, które stanowią odpowiedź na potrzeby zakładów produkcyjnych. Oto najpopularniejsze typy elementów znakujących, jakie spotkasz w ofercie dobrej drukarni:

  • identyfikacyjne,
  • znamionowe,
  • gwarancyjne,
  • antykradzieżowe,
  • informacyjne.

Branża automotive podlega skomplikowanym przepisom prawnym. Każdy składnik wyposażenia na taśmie produkcyjnej powinien spełniać rygorystyczne normy. Informowanie o cechach technicznych jest kluczowe na etapie segregacji towaru i przygotowania go do dalszej dystrybucji. Jako producent podzespołów samochodowych musisz mieć na uwadze aktualne regulacje i dostosować do nich metodę znakowania.

Drukarnia etykiet samoprzylepnych dla producentów części samochodowych

Chcesz mieć pewność, że wybrany system oznaczeń spełni Twoje oczekiwania? Poszukujesz zaufanej drukarni, która w sposób kompleksowy podejmie się tworzenia etykiet samoprzylepnych? Skontaktuj się z producentem rozwiązań znakujących A-Z Color. Wejdź na stronę www.azcolor.com.pl i dostosuj zamówienie do specyfiki Twojego biznesu.

#producent etykiet

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *