Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Jak zarobić na wynajmie samochodu?

14 kwietnia 2021 Material zewnetrzny 0 Comments

[REKLAMA]

Wielu z nas szuka dzisiaj dodatkowego dochodu pasywnego, a i sposobów na taki zarobek jest aż nadto. Praca dodatkowa może mieć wiele różnych form, a jedną z nich jest wynajem swojego samochodu. Sprawdzamy, jak zarobić na wynajmie samochodu i jaki dodatkowy dochód możemy uzyskać z tego tytułu.

Carsharing – co to jest?

Zacznijmy od tego, że carsharing czy też car sharing to trend, który szybko zyskuje na popularności na całym świecie i nie inaczej jest w Polsce. W najprostszym tłumaczeniu jest to idea współdzielenia samochodu. Osoby, które chcą korzystać z auta w ten sposób, wykorzystują samochody znajdujące się w konkretnej lokalizacji. Wystarczy, że wyszukamy taki pojazd w aplikacji, następnie go rezerwujemy, docieramy do auta i zaczynamy z niego korzystać. Jeśli zakończymy użytkowanie auta, możemy go zostawić w innym miejscu, na przykład na drugim końcu miasta, po czym ponownie pojawia się on w aplikacji i jest gotowy do wykorzystania.

Oznacza to tylko tyle, że taki sposób użytkowania samochodu, pozwala nam z niego korzystać wówczas, kiedy faktycznie jest on nam potrzebny. Do minimum możemy więc ograniczyć koszty użytkowania auta i zajmowania się samochodem. Oczywiście firma car sharingowa (np. BEEP.rent), która udostępnia samochody, oferuje tylko i wyłącznie auta w pełni sprawne technicznie i bezpieczne.

Użytkownicy, którzy wynajmują takie auta, niewątpliwie mają z tego tytułu mnóstwo korzyści. Dzięki temu zyskują oni możliwość mobilnego poruszania się po mieście i dostają samochody w trybie elastycznego wynajmu, mogąc je zostawić w dowolnym miejscu. Nie ma też obowiązku dbania o samochód, jak jest to w przypadku swojego prywatnego pojazdu.

Jednak nie wolno tutaj zapominać o kosztach. Oczywiście są one wyższe niż samodzielne użytkowanie samochodu, ale jeśli połączyć je z kosztami dbania o pojazd, carsharing wypada bardzo atrakcyjnie w zakresie kosztów. Zwłaszcza że prywatne pojazdy wymagają nie tylko tankowania, ale także serwisu. Ciągle tracą też na wartości.

Jak zarobić na wynajmie samochodu w car sharingu?

Co jednak ważne dla użytkowników, mogą oni nie tylko korzystać z aut w usłudze carsharingu, ale również na nim zarabiać. Niektóre firmy oferują dodatkowe pieniądze użytkownikom na przykład za umycie samochodu. To jednak niewielkie zyski, jeśli porównamy to z tym, co oferuje BEEP.rent.

W tym przypadku dodatkowy zarobek też jest możliwy, ale ma on inną formę. Firma oferuje bowiem zarabianie na wynajmie samochodu. Oczywiście jest to opcja dla użytkowników korzystających z usług firmy car sharingowej, ale i właścicieli własnych samochodów, którzy na przykład nie użytkują obecnie własnego pojazdu i interesuje ich dodatkowy zarobek.

Dziennie możemy z tego tytułu zarobić nawet 100 złotych. Co więcej, w razie awarii firma gwarantuje naprawę auta w sprawdzonym warsztacie. Oczywiście to także minimum formalności, bo firma wyręcza nas we wszystkich kwestiach związanych z wynajmem. Jeśli więc masz taką możliwość, na przykład wyjeżdżasz z miasta na wakacje i chcesz, aby Twój pojazd był bezpieczny, wynajmij swój samochód. Twoje auto nie tylko będzie bezpieczne, ale też zapewni Ci dochód pasywny, co również nie jest tutaj bez znaczenia.

#carsharing#wynajem samochodu

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *