Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Jak wybrać samochodowy box dachowy?

10 stycznia 2020 Material zewnetrzny 0 Comments

[REKLAMA]

Sezon zimowy w pełni, a skoro tak, wielu już wyjechało lub dopiero wybiera się na zasłużone wczasy. Nie jest tajemnicą, że duża grupa wczasowiczów wyjedzie na narty. Jak wybrać box dachowy, w którym znajdzie się miejsce na deski narciarskie? A może przewozić je w inny sposób?

Magnes lub szczęki

Najtańszy i najprostszy sposób to magnetyczne uchwyty, których ceny startują od kilkudziesięciu złotych. Problem w tym, że nie można ich zamontować na szyberdachach i plastikowych dachach, tak samo, jak dachach wypukłych i wyklepanych, które miały dachowanie. Poza tym nie ma gwarancji, że magnes utrzyma narty, a więc przy tej opcji bezpieczniej postawić na szczęki. Jeżeli samochód ma relingi dachowe, specjalne szczęki na pewno utrzymają narty.

Inna opcja to wożenie nart pionowo na tylnych drzwiach, podobnie jak przewożone są rowery. Bagażnik na rowery umieszczany z tyłu samochodu spotyka się w busach i większych pojazdach. Warto przy tym zauważyć, że podobnie jak rowery, tak samo i przewożone w ten sposób narty nie powinny zasłaniać świateł i rejestracji. W innym wypadku niezbędna będzie specjalna listwa. Poza tym taka forma transportu nart utrudnia dotarcie do bagażnika.

Narty w trumnie

Najwygodniejszą opcją jest bagażnik na dachu. Taki box jest wykonany z tworzywa sztucznego i można z niego korzystać przez cały rok. Bagażniki dachowe w tej formie cenią sobie przede wszystkim właściciele pojazdów o niewielkiej przestrzeni bagażowej, gdzie nie można pomieścić wielu walizek, a co jest niezbędne przy podróży na urlop czy wakacje, zwłaszcza całą rodziną.

Oczywiście nie jest to tylko bagażnik na narty, ponieważ do tzw. trumny wrzucić można również ubrania zawodnicze i inną odzież, obuwie narciarskie, akcesoria i wiele więcej. Ważne, aby box miał wnętrze, które pozwala na uporządkowanie i zabezpieczenie przewożonych przedmiotów, a więc wszelkiego rodzaju siatki, przegrody, gumy itp. Należy pamiętać, że jeżeli to bagażnik na narty nie może on być zbyt krótki.

Jak jeździć z bagażnikiem dachowym?

Bagażnik na dach może być różny pod kątem wyglądu i pojemności. Co ważne, jazda z takim akcesorium na dachu różni się od poruszania auta bez bagażnika dachowego. To samo tyczy się jazdy z boxem obciążonym i pustym. Co ważne, im silniejszy wiatr, tym większe opory powietrza. Warto trzymać się również prędkości zalecanej przez producenta. Nie tyczy się to tylko komfortu jazdy, ale również ryzyka poluzowania mocowań. Co oczywiste, bagażniki samochodowe w tej formie przekładają się na większe zużycie paliwa.

Nie ulega więc wątpliwości, że narty najlepiej przewozić w bagażniku na dachu. Jeżeli zostaną one prawidłowo i solidnie zamocowane, na pewno nie stanie im się krzywda i zostaną dostarczone na miejsce bez żadnej skazy. Później pozostaje już tylko zacząć popisywać się na stoku. Oczywiście, o ile narciarz ma już doświadczenie i nie jest kompletnym amatorem. W przeciwnym razie pozostaje mu inny sposób, aby wyróżnić się na stoku, choćby poprzez strój, co nie jest trudne przez indywidualne projekty graficzne elementów sprzętu narciarskiego.

#bagażnik na dach#bagażnik na dachu#bagażnik na narty#bagażniki dachowe#bagażniki rowerowe#bagażniki samochodowe#relingi dachowe

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *