Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Ford C-Max – jeden z ulubionych minivanów kierowców w Polsce

26 czerwca 2019 AutoFanatyk 0 Comments

[REKLAMA]

Minivany wciąż cieszą się na polskim rynku bardzo dużą popularnością – pomimo iż mają silną konkurencję w postaci crossoverów i SUV-ów. Rodzimi kierowcy – zwłaszcza ci posiadający rodziny – doceniają duże możliwości tych pojazdów. Ford C-Max należy do grona najchętniej kupowanych w Polsce minivanów – plasuje się w pierwszej dziesiątce aut ze swojego segmentu. Zastąpił Forda Focusa C-Max, a w sprzedaży pojawił się na początku 2007 r. Pod względem designu upodobniono go do modelu S-Max.

Funkcjonalność to podstawa

Funkcjonalność to według kierowców główna przesłanka przemawiająca za zakupem Forda C-Max. Warszawa i inne duże miasta to miejsca, gdzie funkcjonalność jest wysoko w cenie ze względu na specyficzne warunki jazdy i konieczność pokonywania czasem dużych odległości, aby dostać się z jednego punktu do drugiego. Ford C-Max jest samochodem przestronnym, wyposażonym w pojemny bagażnik i wygodne siedzenia – również i do tych aspektów kierowcy przywiązują dużą wagę. Komfort jazdy w omawianym kontekście także odgrywa istotną rolę – najlepsze minivany są w stanie sprostać nawet wyśrubowanym wymogom.

 Osiągi i bezpieczeństwo

 Dostępny w dwóch wersjach (standardowej i Grand C-MAX) nowy Ford C-Max ma pod maską 3-cylindrowy silnik benzynowy EcoBoost ze zredukowaną emisją dwutlenku węgla (na poziomie: 117 g/km w wariancie standardowym i 119 g/km w wariancie Grand C-MAX). Wśród silników, w jakie wyposażono ów model Forda, znajduje się silnik 1.0 l, który przez 5 lat z rzędu (od 2012 r. do 2016 r. włącznie) dzierżył pozycję lidera w konkursie „Międzynarodowy silnik roku”. Ponadto warto nadmienić, iż w Fordzie C-Max zastosowano nowatorskie rozwiązania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa, m.in. specjalny system zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach (ACS).

Elektryczne i bezdotykowe otwieranie i zamykanie bagażnika, składane na płasko siedzenia, panoramiczny dach, samoczynnie ściemniające się lusterko wsteczne – to tylko niektóre z udogodnień w nowym C-Maxie, samochodzie idealnym dla rodziny.

https://www.autoplaza.com.pl/pl/samochody-nowe/nowy-ford-c-maxgrand-c-max.html

#Ford#minivan

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *