Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Ferrari GTC4Lusso – następca Ferrari FF

9 marca 2016 AutoFanatyk 1 Comment

[REKLAMA]

Ferrari zaprezentowało pierwsze zdjęcia modelu FF po face liftingu – Ferrari GTC4Lusso. Co ciekawe samochód zmienił nie tylko wygląd i moc, ale także nazwę. Producent zrezygnował z poprzedniej na rzecz GTC4Lusso. Najnowszy model włoskiego producenta odbędzie swój debiut podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie.

Ferrari odświeżyło model FF. Samochód zmienił nazwę na Ferrari GTC4Lusso i zyskał nowy wygląd. Nadwozie zostało skorygowane poprzez obniżenie linii dachu. Styliści ingerowali również w grill, kształt przedniego zderzaka, a także wygląd tylnych świateł i dyfuzora.

Aby właściciel, który zdecyduje się na Ferrari GTC4Lusso miał wrażenia nie tylko ze spoglądania na to włoskie cudo, ale także z jazdy, Ferrari zdecydowało się wzmocnić jednostkę napędową pojazdu. 6,3 litrowy silnik V12 zamiast 651 KM generuje teraz 680 KM, natomiast moment obrotowy wzrósł z 683 do 697 Nm.

Podrasowanie pojazdu poskutkowało poprawą osiągów. Ferrari GTC4Lusso potrafi się teraz rozpędzić od 0 do 100 km/h w czasie 3,4 sekundy, czyli o 0,3 sekundy szybciej niż poprzednik. Maksymalna prędkość włoszki to 335 km/h.

W pojeździe zastosowano napęd na cztery koła z systemem wszystkich skrętnych kół, który przyjął nazwę 4RM-S.

#Ferrari FF#Ferrari GTC4Lusso#Ferrari GTC4Lusso Polska

Previous Post

Next Post

Comments

  1. Piotrek
    14 kwietnia 2016 - 11:19

    Uwielbiam takie samochody. Dopieszczone w każdym calu. Po prostu dzieła sztuki na kołach 🙂

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *