Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Domowa stacja ładowania samochodów – ile kosztuje?

30 sierpnia 2022 AutoFanatyk 0 Comments

[REKLAMA]

Samochód elektryczny powoli przestaje być luksusem tylko dla najbogatszych. Ponadto coraz więcej Polaków myśli o zakupie takiego auta ze względu na rosnące koszty paliwowe. Jeśli sam rozważasz taką opcję, nie powinieneś zapominać o tym, że twoja własna domowa stacja ładowania samochodu elektrycznego również może ci się przydać. Porozmawiajmy o tym przez chwilę.

Przydomowe stacje ładowania samochodów elektrycznych

Nie da się ukryć, że ładowanie pojazdu elektrycznego to wielka oszczędność czasu, jak i pieniędzy. Choć na pierwszy rzut oka inwestycja może wydać się kosztowna, na zwrot nie trzeba długo czekać. Zwłaszcza, jeśli ma się do dyspozycji własną fotowoltaikę na dachu. Wówczas domowa stacja ładowania samochodów staje się pomysłem więcej niż dobrym.

Nie należy też zapomnieć o codziennych walorach użytkowych, ponieważ nowoczesne wallboxy to mistrzostwo ergonomicznego designu. W gruncie rzeczy to stosunkowo niewielkie skrzynki, które można zamontować na ścianie wewnątrz garażu, dajmy na to, albo na specjalnym słupku. Słupek ów można bez problemu postawić… wszędzie, gdzie jest dostęp do instalacji elektrycznej. Tak naprawdę nie ma większych ograniczeń, o ile jesteś właścicielem terenu, rzecz jasna. Warto też nadmienić, że budowa stacji ładowania samochodów elektrycznych w celach prywatnych nie wymaga zezwolenia.

Jak wybrać stację ładowania aut?

Najlepiej udać się do specjalistów od montażu tego rodzaju systemów. Tacy fachowcy przeprowadzą lokalny audyt techniczny, przeanalizują koszty i pomogą ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie oraz miejsce, gdzie je zainstalować. W ten sposób unikniesz ewentualnych nieporozumień oraz niepotrzebnych wydatków związanych z budową systemu. Pamiętaj, że komfort i funkcjonalność to ważne czynniki codziennego użytkowania stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Doświadczeni monterzy będą wiedzieć, jak najlepiej wykorzystać dostępny teren i zasobność twojego portfela.

Ile kosztują domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych?

Standardowa domowa stacja ładowania samochodów elektrycznych to koszt rzędu kilku tysięcy złotych, czyli nie tak dużo, jak się wielu ludziom na początku wydaje. Oczywiście są modele znacznie droższe, których moc ładowania jest większa, mają możliwość podłączenia kilku aut jednocześnie itd. Cena takiego sprzętu zależy też od akcesoriów. W każdym razie najbardziej podstawowy, kompaktowy system do użytku domowego można dostać już za niewiele ponad 3000 zł.

#auto elektryczne#domowa stacja#ładowanie samochodu

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *