Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Dlaczego warto oddać samochód na skup?

18 marca 2019 AutoFanatyk 0 Comments

[REKLAMA]

Wielu Polaków porusza się naprawdę starymi samochodami, które mają kilkanaście lat lub więcej. Bardzo często są to auta, które pozostawiają wiele do życzenia pod kątem technicznym. Nic dziwnego, że wielokrotnie takie samochody są trudne w odsprzedaży. Wówczas pozostaje ich złomowanie, choć jest lepsza opcja, jaką jest skup aut. Co daje takie rozwiązanie i jakie zalety niesie w sobie odsprzedaż samochodu takiemu podmiotowi?

Minimum formalności

Nikt nie lubi załatwiać spraw, kiedy to do wykonania jest wiele formalności. W przypadku odprzedaży samochodu na skup, te sprowadzają się do absolutnego minimum. To nie wszystko. Doskonałym przykładem, jak działają takie punkty, jest auto skup Grodzisk Mazowiecki. Wiele informacji na temat oferowanej ceny uzyskać można już podczas rozmowy telefonicznej, zaraz po podaniu kilku szczegółów. Poza tym takich aut nie trzeba dostarczać do firmy osobiście. Mają one na swoim wyposażeniu lawety i odbierają je osobiście od klienta, co jest na rękę przede wszystkim tym właścicielom aut, które są niesprawne lub nie mają ważnego badania technicznego.

Co zyskuje właściciel, oddając auto na skup?

Z pewnością na samochodzie używanym, który nie nadaje się już do eksploatacji, można zarobić. Wszystko dzięki częściom używanym. Niestety, sprzedaż auta na części jest trudna. Może nieść w sobie również poważne konsekwencje prawne i finansowe. Samochód, który jest zarejestrowany w wydziale komunikacji, musi mieć bowiem ważne badanie techniczne. W innym wypadku grozi to wysoką grzywną, która wynosi ponad 4 tysiące złotych. Jako że państwo wzięło się za takich właścicieli, lepiej nie dawać okazji do nałożenia mandatu.

Problem rozwiązuje skup aut. Grójec czy Grodzisk Mazowiecki to doskonała alternatywa dla tych, którzy chcą pozbyć się swojego pojazdu bez żadnych konsekwencji prawnych. Jak zostało wspomniane, formalności sprowadzają się o minimum. Krótki jest również i czas, w jakim auto zmienia właściciela.

Takie podmioty oferują także kompleksowe wsparcie od początku do końca transakcji. To szansa na pozbycie się samochodu w dużo łatwiejszy sposób, a jednocześnie szybka finalizacja samej transakcji, po czym pieniądze za sprzedany samochód były już właściciel otrzymuje bezpośrednio do ręki.

Jakie auta można odsprzedać?

Skup aut to doskonała okazja do tego, aby pozbyć się starych, ale też niekompletnych oraz uszkodzonych pojazdów. Zawsze przed dojazdem do klienta skup próbuje uzyskać jak najwięcej informacji o danym pojeździe. Warto skorzystać także z kontaktu mailowego lub specjalnego formularza, do którego można dołączyć fotografie auta. Im więcej informacji udostępni sprzedawca, tym oferta jest bardziej konkretna.

Same samochody mogą być natomiast bardzo różne. Nie tylko są to auta osobowe, choć z oczywistych względów te na skup trafiają najczęściej. Równie dobrze mogą to być jednak samochody ciężarowe, jak i inne pojazdy mechaniczne. Oferta takich skupów skierowana jest do wszystkich klientów, którzy chcą szybko pozbyć się swojego pojazdu, a jednocześnie uzyskać za niego wyższą cenę, niż ma to miejsce na stacji demontażu.

#samochód#skup aut

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *