Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Czym czyścić odzież motocyklową?

24 grudnia 2020 AutoFanatyk 0 Comments

[REKLAMA]

Jeśli jesteś fanem jazdy na motocyklu, na pewno w swojej garderobie masz specjalnie przeznaczoną dla nich odzież. Obecnie na rynku znajdziemy całe kombinezony motocyklowe, kurtki, spodnie, koszulki, rękawice, a nawet ubrania termoaktywne, czego najlepszym przykładem jest sklep MaxiBike. W tym wpisie nie skupimy się jednak na odzieży, a przynajmniej nie tylko. Zwrócimy uwagę na środki czystości, które służą ich czyszczeniu.

Środki czyszczące od renomowanych producentów

Obecnie odzież motocyklowa jest wykonana z nowoczesnych, ale przy tym również wrażliwych materiałów. Dlatego pojawia się wiele pytań dotyczących tego, jak czyścić taką odzież, o czym za chwilę.

Przede wszystkim należy jednak skupić się na preparatach z najwyższej półki, które pochodzą z oferty renomowanych producentów. Do cenionych marek, które tworzą produkty dla motocyklistów, a wśród nich również środki czyszczące należą m.in. Liqui Moly, MOTUL, Muc-Off, Oxford czy S100.

Najlepsze środki czyszczące do odzieży motocyklowej w swojej ofercie ma również sklep MaxiBike. To podmiot, którego asortyment skupia wszystko, co jest niezbędne do bezpiecznej i komfortowej jazdy motocyklem. Dlatego znajdziesz tutaj najróżniejszą odzież motocyklową, praktyczne akcesoria (np. kufry, torby, nawigacje, kamery sportowe), ale również części do motocykla, w tym także części oryginalne.

Czyszczenie tekstylnej odzieży motocyklowej

W przypadku odzieży tekstylnej najczęściej składa się ona z warstwy zewnętrznej wykonanej z tkanin na bazie poliestru, wewnętrznej membrany i ciepłej podpince – również z tkanin poliestrowych. Zazwyczaj są to materiały wrażliwe na wysoką temperaturę, a przy tym nielubiące kontaktu z tradycyjnymi proszkami.

Poza tym ważne, aby zbyt długo nie utrzymywać zanieczyszczeń na odzieży tekstylnej. Po dłuższym czasie kurz, błoto czy sól wnikają głęboko w strukturę materiału, a nawet mogą wchodzić z nim w reakcje chemiczne. Zabrudzenia należy więc usuwać od razu, na przykład przy wykorzystaniu miękkiej gąbki i letniej wody.

Jeśli decydujesz się na pranie, wcześniej zapoznaj się z informacjami na metce. Pranie wykonuj w wodzie o temperaturze pokojowej do 30 st. C, używając bezpiecznych i rekomendowanych środków czyszczących. Po praniu suszenie powinno odbywać się w naturalnej pozycji. Nie należy takiej odzieży suszyć na kaloryferze. Pamiętaj też, że upraną odzież możesz zaimpregnować specjalnym sprayem.

Czyszczenie odzieży skórzanej

Najbardziej klasycznym elementem ubioru motocyklisty jest odzież skórzana, która nie tylko dobrze wygląda, ale również stanowi większy poziom ochrony. Musisz mieć na uwadze, że ubrania wykonane ze skóry naturalnej powinny być regularnie konserwowane i impregnowane, gdyż łatwo ulegają procesowi wysuszania i utleniania, co przyczynia się do kruszenia włókien i pękania powierzchni.

 

Również w tym przypadku warto na bieżąco usuwać codzienne zabrudzenia. Jeśli odzież jest mocno nasiąknięta potem, możesz użyć specjalnego środka w sprayu, który wyciągnie z niej sól. Całość czyść gąbką i profesjonalnym środkiem, możesz też użyć miękkiej szczoteczki. Po myciu spłucz resztki środka czyszczącego ciepłą wodą i pozostaw odzież do całkowitego wyschnięcia. Już po czyszczeniu nanieś na odzież zabezpieczający impregnat.

Jak więc widzisz, czyszczenie odzieży motocyklowej nie jest niczym trudnym. Warto robić to jednak regularnie i używać do tego tylko sprawdzonych środków, na przykład marek dostępnych w sklepie MaxiBike.

#części do motocykla#odzież motocyklowa

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *