Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

BPower GBC700 PRO kontra 20-letnie BMW X5

17 stycznia 2022 Material zewnetrzny 0 Comments

[REKLAMA]

Zima to dla wielu kierowców najtrudniejszy okres w roku. Minusowe temperatury i poranne przymrozki to prawdziwy test dla akumulatora. Co zrobić, kiedy samochód nie chce odpalić? Można zadzwonić po znajomego lub krewnego, żeby przyjechał z kablami rozruchowymi, ale nie zawsze jest to możliwe, szczególnie daleko od domu. Coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się lump starter. Co to takiego i czy naprawdę działa? Przeczytaj i poznaj fakty.

Jump starter – co to takiego?

Czym jest jump starter? To urządzenie rozruchowe, które wykorzystuje wbudowaną baterię i pozwala na szybki i skuteczny rozruch auta. Jump startery zyskują na popularności przede wszystkim dlatego, że są niezwykle mobilne. Niewielkie rozmiary sprawiają, że bez problemu zmieścisz urządzenie w kieszeni lub plecaku, a gdy zajdzie taka potrzeba – szybko go użyjesz. Niektóre modele urządzeń rozruchowych bpower dysponują naprawdę sporą baterią, o pojemności sięgającej 10.000 mAh, dysponując prąd rozruchowy o natężeniu wystarczającym do odpalenia samochodu.

Jump starter – odpalamy silnik

Obsługa urządzenia jest prosta oraz intuicyjna. Naprawdę nie trzeba być fachowcem, aby przeprowadzić rozruch silnika, a załączona instrukcja obsługi została napisana prostym, przystępnym językiem. Jeżeli Twoje auto zostało unieruchomione, możesz użyć jump statera w ten sposób:

  • Podłącz do jump startera przewody rozruchowe (dołączone do zestawu) i włącz urządzenia
  • Podnieś maskę pojazdu
  • Czerwoną klemę dodatnią + podepnij do dodatniego bieguna w akumulatorze
  • Czarną klemę ujemną – podłącz do ujemnego bieguna akumulatora
  • Rozpocznij rozruch

Niekiedy będziesz musiał kilkukrotnie przekręcić kluczyk w stacyjce. Za każdym razem jump starter wysyła impuls energetyczny i po chwili silnik odpali.

Jump starter vs. BMW X5

O tym, jak w praktyce działa jump starter przekonaliśmy się, próbując uruchomić BMW X5 w dieslu, o pojemności 3 litrów. Samochód od jakiegoś czasu stał nieodpalany, dlatego poprzeczka była zawieszona dość wysoko. Dla odpalenia tak motoru o tak dużej pojemności potrzeba naprawdę sporej ilości prądu rozruchowego. Zadanie było o tyle trudniejsze, że silnik tego modelu BMW ma aż sześć cylindrów. Po podniesieniu maski okazało się, że  akumulator jest w fatalnym stanie. Test diagnostyki Magneto Marelli wskazał, że jego napięcie to zaledwie 7V (dwa razy mniej niż standardowe).

Na potrzeby testu wybraliśmy mocny jump starter BPower GBC700 PRO, który zdaniem producenta może odpalić nawet 7-litrowego diesla lub 8-litrowego benzyniaka. Czy urządzenie zdało egzamin? Po podłączeniu kabli rozruchowych na właściwe miejsca, kierowca przekręcił kluczyk w stacyjne – bez rezultatu. Nastąpiła kolejna nieudana próba, ale za trzecim razem silnik wystartował. Okazało się, że kieszonkowy jump starter dał radę.

Warto mieć go pod ręką

Jump starter to naprawdę przydatny gadżet, który warto mieć pod ręką. Szczególnie w zimne miesiące, gdy zdarzają się problemy z rozładowanym akumulatorem, niewielkie urządzenie z potężną baterią może uratować nam skórę. Jak wykazał nasz test, wysokiej jakości sprzęt poradzi sobie nawet z dużym silnikiem diesla. Zdecydowanie polecamy ten zakup!

Jump Startery NOCO

#jump starter#rozruch

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *