Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Wymogi formalne przy wypożyczeniu samochodu

7 października 2020 Material zewnetrzny 0 Comments

[REKLAMA]

Mimo iż samochód osobowy znaleźć można dziś w większości polskich gospodarstw, w dalszym ciągu bardzo dobrze i szybko rozwijają się wypożyczalnie samochodów. Auta w nich wypożyczają nie tylko osoby prywatne, ale również przedsiębiorcy. Czy wiesz, jakie warunki prawne i formalne musisz spełnić, aby móc wypożyczyć auto w wypożyczalni? Sprawdźmy!

Dokumenty niezbędne do wypożyczenia samochodu

Za przykład weźmiemy sobie wypożyczalnię ComfortCar. Jeśli zdecydujesz się w niej na wynajem auta, Szczecin, Warszawa, Kraków, Wrocław, Katowice, Trójmiasto i Poznań to oddziały tej wypożyczalni, która oferuje bardzo różne samochody, nie tylko auta ekonomiczne i miejskie, ale również auta luksusowe czy SUV-y.

To tyle, jeśli wziąć pod uwagę informacje o wypożyczalni. Wróćmy do najważniejszego, a więc tego, jakie dokumenty są niezbędne do tego, aby wynająć auto z wypożyczalni ComfortCar.

Tak więc każdy klient, który chciałby wynająć samochód, musi mieć dwa dokumenty tożsamości, a także kartę kredytową lub debetową niezbędne do realizacji płatności. Poza tym bardzo ważny jest wiek klienta. Otóż w chwili wynajmu samochodu musisz mieć ukończone 21 lat, a prawo jazdy posiadać przynajmniej od roku.

Ile kosztuje wynajem samochodów?

Wynajem samochodu w ComfortCar możliwy jest w jednym z oddziałów firmy. Ceny najmu są bardzo różne, a startują już od kilkudziesięciu złotych za dobę. Przykładowo 24h wypożyczenia Skody Citigo przy dłuższym czasie najmu kosztuje zaledwie 59 zł. Oczywiście w ofercie ComfortCar są też znacznie droższe samochody, których najem kosztuje zdecydowanie więcej. Co ważne, firma oferuje wynajem samochodu bez kaucji.

Warto w tym miejscu zauważyć, że oddać samochód można nie tylko w oddziale, skąd był wypożyczany. Możliwe jest to w każdym z innych oddziałów, ale pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim tylko wtedy, kiedy jest to wynajem powyżej 3 dni. Poza tym kosztuje to 200 PLN.

Dlatego też, jeśli miejscem, w którym wypożyczasz auto, jest wypożyczalnia samochodów w Szczecinie, bez wypożyczenia go na 3 dni lub więcej i bez uiszczenia opłaty w kwocie 200 PLN nie możesz go zwrócić w Krakowie, Poznaniu, Warszawie czy innym oddziale.

Warto też zauważyć, że może to być samochód z OC MTU. Jeśli interesuje Cię samochód zastępczy z OC, również masz możliwość użytkować auto z ComfortCar.

Co mogę, a czego nie po wypożyczeniu samochodu?

Każda wypożyczalnia aut ma swoje własne warunki. Nie inaczej jest z ComfortCar. Otóż samochód może być kierowany tylko przez najemcę lub osobę wskazaną w umowie jako drugi kierowca. Każde auto jest odbierane z pełnym zbiornikiem paliwa i z takim musi być zwracane.

Co ważne, podróż wynajmowanym autem nie jest ograniczona przez limit kilometrów. Utrudniony jest natomiast wyjazd samochodem do innych krajów Unii Europejskiej. Możliwe jest to wyłącznie po wcześniejszym zgłoszeniu tego faktu. Konieczne jest również wcześniejsze dokonanie opłaty za wyjazd zagraniczny.

Wynajem samochodu w ComfortCar ma też inne ograniczenia, choć nie są one szczególnym utrudnieniem. Otóż nie możesz go wykorzystywać do holowania, podobnie jak przewozu rzeczy, które w jakiś sposób mogą powodować uszkodzenie pojazdu. Nie można nim również poruszać się po drogach, które mogą spowodować uszkodzenie zawieszenia, pojazdu, kół czy opon.

#samochód zastępczy z OC#wynajem samochodu#wynajem samochodu bez kaucji#wypożyczalnia aut

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *