Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Regeneracja DPF – co musisz o niej wiedzieć?

18 lipca 2019 Material zewnetrzny 1 Comment

[REKLAMA]

Jeszcze kilka lat temu, gdy filtr dpf zapełnił się sadzą lub popiołem jedynym ratunkiem była jego kosztowna wymiana. Na szczęście w dzisiejszych czasach producenci oferują nowe filtry dpf, dzięki czemu można poddać je kompleksowemu czyszczeniu i tym samym zaoszczędzić sporo cennej gotówki. Pamiętać należy jednak o tym, że regeneracja dpf wbrew pozorom wcale nie jest prostym zadaniem, dlatego też czyszczenie filtrów dpf warto zlecić profesjonalistom, którzy korzystają z odpowiednich środków i maszyn.

Wypalanie filtra DPF

Sadza pod wpływem wysokiej temperatury (ok. 600 stopni Celsjusza) automatycznie zamienia się w wodę i dwutlenek węgla. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że filtr cząstek stałych można całkowicie wyczyścić z sadzy właśnie dzięki wypalaniu. Niestety metoda ta nie usuwa popiołu, który trafia do filtrów cząstek stałych dpf w wyniku spalania oleju silnikowego. Aby ograniczyć zabrudzenia warto stosować oleje niskopopiołowe.

Skuteczna regeneracja filtrów dpf

W dzisiejszych czasach większość filtrów dpf fap czyszczona jest w warunkach warsztatowych przy pomocy specjalistycznych urządzeń. W Polsce jest bardzo wiele rzetelnych firm, które specjalizują się właśnie w regeneracji dpf. Najlepsze warsztaty posiadają specjalne myjki ultradźwiękowe z bardzo mocnymi detergentami, dzięki którym regeneracja dpf przynosi bardzo satysfakcjonujące efekty. Dzięki dokładnemu czyszczeniu hydrodynamicznym filtry cząstek stałych osiągają niemal identyczne parametry, jak fabrycznie nowe modele.

Wymiana czy regeneracja filtra dpf?

Usunięcie filtra i zamontowanie nowego modelu to wydatek od 1500 do nawet 3000zł. Kierowcy, którzy chcą postawić na oryginalne filtry zapłacą jeszcze więcej, dlatego też regeneracja filtra dpf cieszy się tak dużym zainteresowaniem. W profesjonalnym warsztacie regeneracja filtra cząstek stałych to wydatek od 300 do 1000zł, dlatego też różnica widoczna jest na pierwszy rzut oka. Dzięki kompleksowej regeneracji filtry osiągają niemal identyczną sprawność i żywotność, jak nowe modele. Pamiętać należy jednak o tym, że regeneracja dpf jest możliwa tylko wtedy, gdy filtry są zapchane. Jeżeli doszło do ich uszkodzenia mechanicznego, to jedynym wyjściem jest niestety zakup nowych modeli. Sprawdź, czy Twój filtr nie jest zapchany dpf objawy.

Nie tylko regeneracja filtra cząstek stałych

Regeneracja dpf to nie jedyny sposób, aby znacząco wydłużyć żywotność filtrów. Dzięki kilku dobrym praktykom, będzie można uniknąć wszelkich nieprzyjemności. W pierwszej kolejności pamiętać należy o tym, aby unikać gwałtownego wciskania pedału gazu przy stosunkowo małych obrotach jednostki napędowej. To właśnie podczas tej czynności paliwo nie jest w stanie spalić się całkowicie i powstaje sadza. Na czyszczenie dpf najbardziej narażeni są przede wszystkim ci kierowcy, którzy często stoją w korkach. Prawidłowe wydalanie sadzy możliwe jest jedynie, gdy nasz samochód poruszać będzie się z większą prędkością. Ważne jest również to, aby regeneracji filtra dokonać wyłącznie w sprawdzonych miejscach. Jak wspomniano powyżej profesjonalne czyszczenie filtra dpf wymaga użycia specjalistycznych maszyn, dlatego też warto poszukać odpowiednich fachowców, którzy znają się na swojej robocie.

Potrzebujesz zregenerować swój DPF? Napisz lub Zadzwoń

biuro@vag-expert.pl

+ 48 33 4321 444

+ 48 669 20 30 40 lub +48 669 200 040

Home

#filtr#olej

Previous Post

Next Post

Comments

  1. bart
    2 września 2019 - 23:12

    hejka. najlepsza jest profesjonalna regeneracja filtra cząstek stałych (tzn. należy go zdemontować do „zabiegu”) Można jednak wspomóc się środkami chemicznymi dostępnymi od różnych producentów. Ja zawsze kupuję chemię na https://motopiema.pl

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *