Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Peugeoty – dlaczego nie należy się ich bać?

15 stycznia 2019 AutoFanatyk 1 Comment

[REKLAMA]

Przez wiele lat narosło wiele negatywnych opinii, a przy tym również i mitów o samochodach z Francji. Nie da się ukryć, że dla wielu kierowców francuskie auta, a w tym również i Peugeoty, kojarzą się tylko i włącznie negatywnie. Co istotne, twierdzą tak również ci, którzy nigdy nie byli właścicielem pojazdu tej francuskiej marki. Wydaje się, że czas najwyższy wyprostować wszelkie oskarżenia, bo wiele z nich jest nieaktualnych.

Jak jest z Peugeotami?

Faktycznie, dawniej samochody francuskie nie były idealne. O ile wyglądały całkiem dobrze i miały ciekawe wyposażenie, o tyle nie brakowało z nimi problemów. W oczy rzucało się słabe zabezpieczenie antykorozyjne, do tego dodać trzeba liczne problemy z elektroniką i słaby stan techniczny takich samochodów. Dziś wygląda to już zdecydowanie inaczej. Doskonałym przykładem dobrego samochodu tej marki jest Peugeot 508.

Jest to bardzo dojrzałe auto, choć problematyczne mogą być siniki benzynowe. Jeżeli pod maską mają one diesle 2.0 HDi, większych problemów nie będzie. Silniki są trwałe i mają niewiele słabych punktów. Niezły jest też diesel 2.2 o mocy 204 KM, który oferowany był w modelach do liftingu. Dobrym wyborem jest też Peugeot 107. Na pewno jest to maluch wart zainteresowania.

Takich modeli w ofercie Peugeota jest więcej. Prawdą jest więc, że obecnie jest to czołowa marka samochodów na świecie oraz z oczywistych względów, absolutny top we Francji.

Gdzie nabyć dobrego Peugeota?

Rynek samochodów używanych jest w Polsce bardzo szeroki. To, co może wydawać się sporym atutem, jednocześnie jest także problemem. Nie da się bowiem ukryć, że na rynku jest dziś mnóstwo aut, które są powypadkowe, mają przekręcony licznik, a nawet pochodzą z kradzieży. Oczywiste jest, że zakup takiego samochodu to ogromne ryzyko. W związku z tym wszystkie dostępne na takim rynku samochody należy weryfikować.

Alternatywą jest zakup auta w salonie dealerskim. Obecnie oferują one nie tylko nowe samochody, które kosztują kilkadziesiąt lub nawet kilkaset tysięcy złotych. Są tam również auta używane. Co ważniejsze, są to samochody sprawdzone, które wielokrotnie są zwrotami z leasingu. Nawet w przypadku, kiedy mają one naprawdę duże przebiegi, co nie jest niczym dziwnym, ponieważ często należą one do flot firmowych, to są w doskonałym stanie technicznym, gdyż przechodzą regularne kontrole i serwisy, często w ASO.

Przykładem takiego punktu jest salon Peugeot – Katowice (Lion Motors). W ofercie tego podmiotu znaleźć można naprawdę wiele różnych Peugeotów. Jedne z nich są samochodami nowymi, inne z kolei już użytkowanymi, choć zawsze są to auta sprawne technicznie, które od razu nadają się do jazdy i nie trzeba inwestować w nie żadnych ponadplanowych środków.

Zresztą Lion Motors to nie tylko sprzedaż samochodów. W jednym miejscu działa również serwis blacharski i mechaniczny. Co więcej, firma pomaga również w finansowaniu zakupu takiego auta. To z kolei minimum formalności przy ubieganiu się o kredyt, uproszczona procedura i lepsze warunki finansowania.

#Peugot#salon

Previous Post

Next Post

Comments

  1. Master66
    24 stycznia 2019 - 15:32

    A czego tu się bać 🙂 Ja jeżdżę peugeot od ponad 10 lat

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *