Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Nauka jazdy w poślizgu – doskonalenie umiejętności i większe bezpieczeństwo na drodze

12 grudnia 2021 AutoFanatyk 1 Comment

[REKLAMA]

Nauka jazdy nie kończy się na kursie prawa jazdy. Wyjeżdżając na drogi publiczne stajemy się uczestnikami ruchu drogowego i odpowiadamy za siebie i innych. Nie każdy z nas ma szansę podczas kursu jeździć samochodem w różnych warunkach. A to właśnie trudne warunki pogodowe, np. zimowe mogą być trudne do opanowania dla początkujących kierowców. Na szczęście dobre szkoły mają program szkolenia, w którym zawarta jest nauka jazdy w poślizgu.

Prawo jazdy to nie koniec nauki

Większość z nas myśli, że kurs prawa jazdy to koniec nauki. Jednak okazuje się, że prawdziwa nauka jazdy samochodem zaczyna się, gdy wsiadamy do własnego auta i wyruszamy samodzielnie na drogi. Podczas kursu prawa jazdy nie zawsze dowiemy się, jak opanować pojazd podczas poślizgu czy niebezpiecznego manewru. Ze względu na własne bezpieczeństwo, jak i innych uczestników ruchu warto doskonalić swoją jazdę. Panowanie nad autem podczas wymagającej trasy w trudnych warunkach czy złej pogody to nie lada wyzwanie. Warto wybrać się na jazdy doszkalające i ukończyć kurs, ponieważ tylko praktyka czyni mistrza. Szkolenie techniki jazdy odbywa się na płycie poślizgowej i do złudzenia przypomina naturalne warunki takich sytuacji.

Doskonalenie techniki jazdy

Niespodziewane sytuacje w ruchu drogowym mogą zdarzyć się codziennie, niezależnie od tego, czy jesteśmy doświadczonymi kierowcami, czy dopiero odebraliśmy uprawnienia. Nauka jazdy w poślizgu to kurs doskonalenia jazdy przygotowujący nas na taką ewentualność. Poślizg może zdarzyć się każdemu, dla własnego bezpieczeństwa powinniśmy umieć zmierzyć się z taką sytuacją. Kurs obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne. Ośrodek doskonalenia techniki jazdy Bednary Driving City posiada 300 hektarów powierzchni, 2 pełnowymiarowe płyty poślizgowe o wymiarach 120 × 120, które wykorzystywane są do hamowania na śliskiej powierzchni oraz system nawadniania płyt. Na płytach znajdziemy profesjonalny szarpak z kurtynami wodnymi, dzięki któremu nauczymy się opanowywać poślizg nadsterowny.

Wykup kurs doskonalenia jazdy — zainwestuj w bezpieczeństwo

Na płycie poślizgowej nauczymy się omijać przeszkody, bezpiecznie hamować, jeździć slalomem czy awaryjnie zmieniać pas ruchu. Zajęcia teoretyczne nauczą nas, jak powstaje poślizg, jak unikać niebezpieczeństwa i jak właściwie reagować na takie sytuacje. Jeśli chcemy wziąć udział w kursie doskonalenia jazdy, musimy być po zdaniu egzaminu państwowego i posiadać prawo jazdy kat. B. Kurs doskonalenia jazdy może sprawić radość każdemu, święta, urodziny. Prezent w postaci vouchera na szkolenie to idealna niespodzianka: nauka bezpiecznej jazdy i dla fanów motoryzacji dobra zabawa.

Źródło zdjęcia: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

#nauka jazdy

Previous Post

Next Post

Comments

  1. FSkowron
    13 grudnia 2021 - 12:26

    No masz… Szkoda, że dopiero teraz piszesz — ostatnio miałem poślizg, przez który zepsuł mi się napęd do bramy. Myślę, że będzie dobrze i uda mi się naprawić całość.
    Polecam korzystać z usług tej firmy: https://dtm.pl/automatyka-bramowa/napedy-do-automatyki-bramowej/

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *