Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Monitoring GPS to nie tylko lokalizacja pojazdów

6 grudnia 2018 AutoFanatyk 1 Comment

[REKLAMA]

Monitoring GPS to wyjątkowo użyteczne narzędzie, które stosuje wiele firm, nie tylko transportowych.

Lokalizatory GPS montowane są zarówno w samochodach osobowych, dostawczych, ale także w maszynach budowlanych. Monitoring GPS pozwala w pełni kontrolować aktualne położenie pojazdów oraz odbyte trasy. Oprócz podstawowych funkcji, lokalizator GPS informuje także o statystykach związanych z użytkowaniem pojazdów. Dzięki systemowi można tworzyć m.in. statystyki przepracowanych godzin oraz ilości przebytych kilometrów. Wśród dodatkowych możliwości monitoringu GPS nie brakuje zaawansowanych funkcji, takich jak monitoring zużycia paliwa oraz określanie stylu jazdy kierowcy.

Odnajdywanie pojazdów w czasie rzeczywistym

Podstawową funkcją lokalizacji GPS jest określenie, w którym miejscu znajduje się aktualnie pojazd. Opcja ta znacznie ułatwia pracę firmom, które planują transporty na bieżąco w trakcie dnia i muszą wiedzieć, gdzie aktualnie znajduje się ich pojazd. Dzięki lokalizacji GPS można szybko odnaleźć dokładną pozycję pojazdu i zaplanować zadania kierowcy. Śledzenie samochodu prezentuje również, czy pracownicy wykonują swoje zadania prawidłowo i terminowo.

Dodatkowe informacje, które daje monitoring GPS

Warto wiedzieć, że system GPS można zamontować w komputerze pokładowym samochodu – daje to wiele zaskakujących i przydatnych w określonych sytuacjach możliwości, które wpływają na ekonomię jazdy, ale także bezpieczeństwo kierowcy. System potrafi pokazać statystyki pracy silnika, częstotliwość hamowań i przyśpieszeń. Chwilowe zużycie paliwa odczytane przez system z komputera pokładowego, pokazuje jaki styl jazdy preferuje kierowca. Ciekawą możliwością monitoringu, jest też tworzenie punktów na trasie, które kierowca ma za zadanie odwiedzić. Niektóre systemy wyposażone są w funkcję „wirtualnego policjanta” – wskazuje ona kiedy i jak często kierowca przekroczył dozwoloną prędkość.

Lokalizacja GPS może być pomocna przy nowych przepisach leasingowych.

W 2019 roku mają wejść w życie nowe przepisy o leasingu pojazdów firmowych. Nowelizacja ma rozdzielić jazdę prywatną od służbowej a rozgraniczenie rodzajów jazdy ma decydować o możliwościach rozliczania kosztów w firmie. Korzystniejsze będzie rozliczanie kosztów aut użytkowanych wyłącznie służbowo. Rodzi to problem i spory, jak udowodnić, że samochód był używany wyłącznie do pracy. Na szczęście system lokalizacji GPS może okazać się tutaj bardzo pomocny w rozstrzyganiu sporów.

Monitoring GPS znacznie ułatwia pracę i pozwala zmniejszać koszty – można go śmiało polecić każdej firmie, w której są używane samochody.

#GPS#lokalizacja#monitoring

Previous Post

Next Post

Comments

  1. Stanisław
    10 grudnia 2018 - 08:37

    Funkcja GPSU w autach stała się bardzo przydatna, to świetne zabezpieczenie naszego samochodu. Ja osobiście używam go do bardziej przyziemnych celów. Gdy zaparkuje na zatłoczonej ulicy czy parkingu, zawsze mogę łatwo zlokalizować swój samochód, bo gps jest naprawdę dokładny.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *