Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

sprzedaż samochodu

Jak szybko i korzystnie sprzedać auto?

21 maja 2019 AutoFanatyk 0 Comments

[REKLAMA]

Decydując się na samodzielną sprzedaż auta warto pamiętać, że nie jest to proces ani łatwy, ani też przyjemny. Na krótki czas stajemy się uczestnikiem zdarzenia, w którym jedna ze stron zrobi wszystko (lub bardzo wiele) by osiągnąć jak najniższą cenę. Drugą stronę imprezy stanowimy my, czyli osoba, która chce uzyskać jak największą kwotę. Takie sprzeczne interesy potrafią budzić sporo niezdrowych emocji, a ludzie bywają nieprzewidywalni.

Wysoce prawdopodobne, że po nasze auto przyjedzie nie tylko nabywca, ale również jego zaprzyjaźniony lub spokrewniony znawca tematu, który z uporem godnym lepszej sprawy będzie podważał wartość pojazdu wymieniając często nawet nieistniejące usterki. Na wszelki wypadek warto mieć ze sobą aktualne zaświadczenie ze stacji kontroli pojazdów z listą ewentualnych usterek. Jeszcze lepiej umożliwić taki przegląd w obecności kupującego i jego fachowca.

O co warto zadbać przed sprzedażą auta?

Warto zadbać o to by kupujący mógł odjechać nowo nabytym autem. W tym celu warto zadbać o usunięcie takich usterek, które by to uniemożliwiały. Oczywiście podejmujemy się tylko tych napraw, które nie obciążą nas zbytnio finansowo. Jeśli naprawa wymaga sporych nakładów, warto rozważyć obniżenie ceny, ponieważ poniesiony koszt niekoniecznie przełoży się na wzrost wartości auta, a z pewnością nie wyrówna poniesionych nakładów. Warto natomiast zadbać o niesprawne żarówki, czy nawet uzupełnić płyn w spryskiwaczu szyby. To proste i niedrogie czynności, które mogą poprawić odbiór naszego auta przez nabywcę.

Jeśli zależy nam na dobrym pierwszym wrażeniu warto zadbać o to, by nasze auto prezentowało się możliwie jak najlepiej. Jeśli wrażenie będzie korzystne, może się okazać, że chęć zakupu auta będzie silniejsza nawet od rad zaprzyjaźnionego mechanika odradzającego zakup. Aby to osiągnąć konieczne jest dokładne wymycie całego auta. Lakier warto dodatkowo wypolerować i obowiązkowo nanieść na niego warstwę wosku. To niedrogie zabiegi a przywrócą blask nawet mocno wysłużonemu lakierowi. Opony i zewnętrzne plastiki warto pokryć warstwą specjalnego nabłyszczacza. Nawet mocno sfatygowana opona będzie w chwili sprzedaży pięknie błyszczeć i przyciągać wzrok. Tak samo dużo uwagi należy poświęcić wnętrzu pojazdu. Należy je dokładnie wysprzątać i wymienić zużyte dywaniki. Nabłyszczyć specjalnymi samochodowymi kosmetykami. Zabieg ten nie tylko odmieni wnętrze auta ale również nada mu przyjemny zapach. Jeśli tapicerka pojazdu jest przybrudzona warto rozważyć jej pranie. To stosunkowo niedroga usługa, ale pomoże doprowadzić wnętrze naszego pojazdu do dużo lepszego stanu. Jeśli chodzi o mycie silnika, to należy pamiętać, że jest to operacja wymagająca specjalistycznej wiedzy, sprzętu i umiejętności. Nie warto robić tego samemu, ponieważ łatwo uszkodzić silnik, lub wywołać korozję niektórych elementów.

sprzedaż auta do skupu aut

Sprzedaż auta do skupu aut

Najłatwiej sprzedać używane auto za pomocą usług oferowanych przez profesjonalne autoskupy, takie jak skup aut Filar w Gdańsku. Decydując się na sprzedaż auta w ten sposób prawdopodobnie uzyskamy nieznacznie niższą od zaplanowanej ceny, ale unikniemy dużej ilości kłopotów związanych z samodzielną sprzedażą. Kolejnym atutem przemawiającym na korzyść skupu jest czas operacji. Pamiętajmy, że samodzielna sprzedaż może się ciągnąć miesiącami, w momencie kiedy skup odbiera auto i zostawia pieniądze w trakcie jednej prostej operacji.

#autoskup#skup aut

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *