Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Co warto wiedzieć przed zakupem samochodu elektrycznego?

18 marca 2021 Material zewnetrzny 0 Comments

[REKLAMA]

Coraz więcej kierowców rozważa zmianę samochodów z silnikami spalinowymi na elektryczne. Wybór modeli wciąż się powiększa, gdyż kolejni producenci dołączają ze swoimi propozycjami. Czy auto elektryczne jest dobrym wyborem dla każdego kierowcy? Co warto wziąć pod uwagę przed ewentualnym zakupem?

  1. Na jakiej zasadzie działa samochód elektryczny?
  2. Samochód elektryczny – dla kogo jest odpowiedni?
  3. Jakie są ceny samochodów elektrycznych?

Na te oraz inne pytania odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule.

Na jakiej zasadzie działa samochód elektryczny?

Działanie samochodu elektrycznego jest dokładnie takie samo jak w przypadku aut z silnikiem spalinowym. To, co wyróżnia samochód elektryczny, to fakt, że do jego napędu wykorzystywany jest prąd, czyli energia elektryczna. Zamiast silnika spalinowego znajdziemy w nim silnik elektryczny, zestaw akumulatorów oraz sterownik.

Zasadniczą różnicą jest sposób ładowania. O ile w przypadku tradycyjnych samochodów, w celu uzupełnienia zasięgu pojazdu, musimy szukać stacji benzynowej, tak tutaj wystarczą stacje ładowania samochodów elektrycznych. Możemy także podłączyć samochód we własnym garażu do zwykłego gniazdka elektrycznego lub do ładowarki ściennej.

Samochód elektryczny – dla kogo jest odpowiedni?

Wiele osób, które chcą zmienić dotychczasowe auto na „elektryka”, zadaje sobie pytanie: czy jest to dobre rozwiązanie? Chcąc uzyskać odpowiedzi na to pytanie, warto się upewnić, że samochód elektryczny pasuje do naszego stylu życia. Użytkownicy, którzy mieszkają w blokach, nierzadko mają problem z ładowaniem swoich pojazdów. Spółdzielnie nie zawsze zgadzają się na to, by korzystać z gniazdek umieszczanych na parkingach. Oznacza to, że jedynym wyjściem jest poszukiwanie najbliższej stacji ładowania, których w mniejszych miastach jest bardzo niewiele lub nawet wcale.

Samochody elektryczne są z pewnością dobrym wyborem dla wszystkich tych, którzy lubią mocne wrażenia. Możliwości auta oraz jego przyśpieszenie niejedną osobę mogą wcisnąć w fotel i zapewnić niezapomniane emocje. Jazda tym autem jest nie tylko komfortowa, ale przede wszystkim dużo szybsza niż w przypadku jego tradycyjnego odpowiednika.

Jakie są ceny samochodów elektrycznych?

Ceny samochodów elektrycznych są wciąż wyższe od cen modeli silnikiem spalinowym. Wyższa cena zakupu wiąże się jednak z niższymi kosztami wynikającymi z eksploatacji. Ładowanie auta elektrycznego jest zdecydowanie tańsze od tradycyjnego tankowania paliwa. Dodatkowym atutem są preferencje podatkowe dla firmy przy amortyzacji pojazdów z napędem elektrycznym.

Źródło zdjęcia: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

#samochód elektryczny

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *