Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Co to jest ubezpieczenie Assistance i ubezpieczenie OC?

5 października 2021 Material zewnetrzny 0 Comments

[REKLAMA]

Istnieje wiele rodzajów polis, a na rynku ubezpieczeń stale pojawiają się nowe możliwości zakupu dodatkowej ochrony. Wartymi uwagi na pewno jest zakup Assistance, które oferuje wsparcie w wielu dziedzinach życia oraz OC, nie tylko dla pojazdu, ale i w życiu prywatnym. Oba są przydatne w niespodziewanych sytuacjach i oferują pomoc finansową i wsparcie, za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Co to jest ubezpieczenie Assistance?

Jest ubezpieczeniem dobrowolnym, które zapewnia osobie ubezpieczonej odpowiedni zakres wsparcia i ochrony np. medycznej, prawnej lub serwisowej. W sytuacji awaryjnej, kiedy ubezpieczony potrzebuje pomocy, ubezpieczyciel zobowiązuje się do natychmiastowego działania. Zakres takiej pomocy jest zależny od oferty towarzystwa ubezpieczeniowego, a usługi są opisane w OWU. W kwestii ceny warto postawić na rozszerzone ubezpieczenie, gdyż wersja podstawowa, najczęściej oferuje pomoc w okrojonej wersji. Assistance najczęściej wykupowane jest w kategorii komunikacyjnej, jako wsparcie dla użytkownika pojazdu, w przypadku, gdy dojdzie do awarii lub wypadku podczas jazdy np. holowanie pojazdu, transport kierowcy i pasażerów, a także w kategorii ubezpieczeń na zdrowotnych, gdzie można otrzymać pomoc i opiekę w przypadku choroby, np. dostarczanie leków, zakupów itp.

Co to jest ubezpieczenie OC?

Jest ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej, obowiązkowym w zakupie dla właścicieli pojazdów i ubezpieczeniem dobrowolnym w życiu prywatnym. W obu przypadkach chroni finansowo osobę ubezpieczoną przed nagłymi zdarzeniami i wypadkami. W ubezpieczeniu OC komunikacyjnym, gwarantuje ono wypłatę środków i pokrycie kosztów naprawy pojazdu, gdy dojdzie do wypadku. Kwota ta zawsze pobierana jest z OC sprawcy zdarzenia. Z kolei w życiu prywatnym, chroni przed sytuacjami takimi jak, uszkodzenie czyjegoś mienia, zalania sąsiadów lub gdy nasze dziecko zniszczy czyjąś własność. Koszt ubezpieczenia OC jest zmienny w zależności od parametrów samochodu i danych dotyczących posiadacza. Są różne metody na obniżenie ceny składki ubezpieczeniowej.

O ile OC komunikacyjne musi zakupić każdy właściciel pojazdu, tak zarówno dobrowolne ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, jak i Assistance, warte są rozważenia ich zakupu. Za niewielką kwotę dopłaty do polisy, oba z nich mogą okazać się bardzo pomocne i pozwolą uniknąć dodatkowego stresu i nieprzyjemności. Co więcej, wykupienie pakietu obydwu polis może obniżyć kwotę jednej z nich.

Źródło zdjęcia głównego: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/
Źródło zdjęcia: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license
#assistance#OC

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *