Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Kalkulator LPG – dowiedz się ile możesz zaoszczędzić

12 sierpnia 2019 AutoFanatyk 2 komentarze

Kalkulator to pojęcie, które jeszcze kilka lat temu miało jedno, konkretne znaczenie. Dziś mianem tym nazywamy nie tylko „elektroniczne liczydło”, ale też aplikacje, które w założeniu mają nam ułatwić obliczenie określonych wartości. Kalkulator LPG nie jest tu wyjątkiem. Zadaniem takiego kalkulatora, jak tego dostępnego na stronie DIGITRONIC AUTOGAS, to wyliczenie zysków, związanych z montażem instalacji LPG.

Kalkulator to pojęcie, które jeszcze kilka lat temu miało jedno, konkretne znaczenie. Dziś mianem tym nazywamy nie tylko „elektroniczne liczydło”, ale też aplikacje, które w założeniu mają nam ułatwić obliczenie określonych wartości. Kalkulator LPG nie jest tu wyjątkiem. Jego zadanie ogranicza się bowiem do wyliczenia zysków, związanych z montażem instalacji LPG.

Jak to działa?

Zasada działania kalkulatora LPG jest dziecinnie prosta. Jest to narzędzie, które na podstawie przekazanych przez użytkownika informacji, oblicza miesięczną (roczną) stopę zwrotu, wynikającą z montażu instalacji LPG. Tymi danymi w szczególny sposób będzie zainteresowany inwestor, który oczekuje przecież jak najszybszego zwrotu środków zainwestowanych na instalację.

Kalkulator LPG – krok po kroku

Kalkulator do obliczania opłacalności montażu instalacji LPG, składa się z kilku pozycji.

1. Rodzaj wtrysku

Nie każdy kierowca wie, jaki rodzaj wtrysku posiada silnik jego samochodu. Informacja ta jest jednak bardzo istotna, głównie ze względu na sposób podawania mieszanki do komory spalania. Przy wtrysku bezpośrednim mniejsza ilość podawanego paliwa jest rekompensowana odpowiednią ilością gazu. Z kolei przy wtrysku wielopunktowy, gaz jest podawany wyłącznie w momencie odcięcia dopływu paliwa.

2. Średnie spalanie

Dane ze średnim spalaniu można w miarę łatwo uzyskać, sięgając albo do komputera pokładowego, albo też do instrukcji pojazdu, tudzież jego charakterystyki technicznej. Co ważne, informacje podawane w Internecie są często minimalnie zaniżane, bądź określane na podstawie idealnych warunków „laboratoryjnych” (brak obciążenia, ecodriving itd.). Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest własnoręczne faktyczne obliczenie na podstawie zużycia paliwa w konkretnych warunkach, w jakich jest eksploatowane.

3. Średni, roczny przebieg

W celu obliczenia opłacalności montażu instalacji LPG, niezbędny jest średni, roczny przebieg samochodu. Im będzie on wyższy, tym większa będzie miesięczna stopa zwrotu. Warto zaznaczyć, że przy jej obliczaniu parametr ten powinien być w miarę dokładny, gdyż to on – w głównej mierze – decyduje o opłacalności inwestycji.

4.Ceny paliw

Kolejną, istotną informacją, która będzie miała olbrzymi wpływ na dane wyświetlane przez kalkulator, jest aktualna cena paliw. Kalkulator LPG porównuje ze sobą cenę benzyny i gazu LPG. Zwykle różnice pomiędzy obydwiema cenami paliw utrzymują się w miarę na stałym poziomie.

5. Cena instalacji]

Kalkulator LPG jest najczęściej narzędziem niezależnym, co oznacza, że (z reguły) w swej bazie danych nie posiada on konkretnych ofert montażu LPG i ich cen. Dlatego warto dowiedzieć się, ile taka usługa mogłaby kosztować. Warto też przemyśleć, ile środków chcemy na nią przeznaczyć. Znacznie ułatwi nam to przejście przez etap planowania i pozwoli na w miarę rzetelną analizę danych.

Podsumowanie

Reasumując, zadaniem kalkulatora LPG jest określenie, w jakim czasie możemy liczyć na zwrot kosztów montażu instalacji gazowej w samochodzie. Oczywiście uzyskane dane będą obciążone pewnym marginesem błędu, ale i tak będą znacznie bardziej rzetelne, niż kwoty podawane w folderach reklamowych. Pamiętajmy, że to od nas w głównej mierze zależy, czy uzyskany wynik będzie zgodny z prawdą, czy nie.

Aby dokonać kalkulacji dla Twojego samochodu, przejdź do strony: https://digitronicgas.pl/kalkulator-lpg/

#kalkulator#LPG

Previous Post

Next Post

Comments

  1. domibus
    26 sierpnia 2019 - 12:06

    To naprawdę przydatne narzędzie. Myślę, że wielu właścicieli firm transportowych chętnie z niego skorzysta.

  2. Serx
    30 sierpnia 2019 - 20:23

    Fajny i prosty w użyciu. Na moim przykładzie się sprawdził gdy montowałem instalację BRC. Wszystko sie zgadza według obliczeń.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *