Blog motoryzacyjny, samochody, motoryzacja, super auta, tuning

Jak sprowadzić używany samochód z Niemiec

2 marca 2020 AutoFanatyk 1 Comment

Niemcy to kraj, w którym można kupić bardzo dobry używany samochód za niewielkie pieniądze. Wybór jest duży, a formalności, które trzeba przy tym spełnić nie są skomplikowane. Grzech więc nie skorzystać. Poniżej kilka słów o tym, jak kupić używane auto z Niemiec oraz jak je bezpiecznie sprowadzić do Polski.

Gdzie szukać auta na sprzedaż w Niemczech?

Niemcy, którzy chcą sprzedać swój samochód wystawiają swoje ogłoszenia na popularnych serwisach ogłoszeniowych, oddają je do komisu, udają się na giełdy lub ogłaszają się w portalach społecznościowych. Czyli robią wszystko to, co robią również Polacy w tej sytuacji. Bardzo dużym ułatwieniem w przeglądaniu ofert jest znajomość języka niemieckiego. Jeśli jednak nie potrafimy się komunikować w języku naszych sąsiadów, warto sięgnąć po pomoc wyspecjalizowanych firm, które pomagają Polakom przeprowadzić procedurę kupna używanego samochodu z Niemiec lub po prostu organizują leasing auta sprowadzonego z Niemiec (sprawdź ofertę CarForFriend.pl). Pracownicy takich firm stale monitorują niemieckie oferty i wyszukują najlepsze perełki. Innym sposobem na to, jak sprowadzić dobre i tanie auto z Niemiec to zabranie ze sobą niemieckojęzycznego mechanika za naszą zachodnią granicę w celu dokonania oględzin i odbycia jazdy próbnej potencjalnych pojazdów.

Samodzielny wyjazd do Niemiec w celu sprowadzenia auta osobiście jest opłacalny ze względu na niskie ceny samochodów używanych w Niemczech. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę konieczność opłacenia akcyzy oraz po dodaniu kosztów tłumaczenia umowy kupna-sprzedaży na język niemiecki, najczęściej okaże się, że używany niemiecki samochód będzie zawsze tańszy niż ten sam model kupiony w Polsce z drugiej ręki. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę fakt, że niemieckie auta są z reguły znacznie mniej wyeksploatowane niż polskie ze względu różnice w jakości nawierzchni, po których poruszają się pojazdy na terenie Niemiec.

Decydując się na import samochodów z Niemiec należy mieć świadomość tego, że podstawą dokonywania transakcji powinna być solidna umowa. W umowie powinny znaleźć się informacje o tym, czy samochód jest obciążony umową kredytową oraz jaki jest stan prawny pojazdu. Po podpisaniu umowy powinniśmy otrzymać od niemieckiego sprzedającego dowód własności auta (Fahrzeubrief) oraz dowód rejestracyjny pojazdu (Fahrzeugschein), a także potwierdzenie przeglądu stanu technicznego i analizę składu spalin. Dodatkowo, powinniśmy dostać też książkę serwisową. Jeśli kupujemy na terenie Niemiec auto, które zostało sprowadzone z innego kraju, konieczne jest przekazanie sobie dowodu zakupu za granicą oraz potwierdzenie opłacenia cła i podatków.

Wizyta w niemieckim urzędzie komunikacji

Posiadając umowę kupna-sprzedaży należy udać się do niemieckiego urzędu komunikacji, gdzie musimy postarać się o wyrobienie nowego dowodu oraz o kupienie polisy OC i zrobienie nowych tablic rejestracyjnych dla samochodu. Gdy dotrzemy na teren Polski, musimy udać się do urzędu celnego w celu opłacenia akcyzy.

#import#Niemcy

Previous Post

Next Post

Comments

  1. luzacki2010
    23 czerwca 2020 - 13:34

    Fajnie jest sprowadzić auto z Niemiec, dobry stan, ale niestety niemiaszki żeby drożej sprzedać sami zmniejszają przebieg. A w PL karają za to jak za zboże. Także uważajcie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *